שנת 2012

05/05/2013 כ"ה אייר תשע"ג

עידוד היצירה המקומית

תחרות הסיפור הקצר של מודיעין מכבים רעות נערכת מדי שנה לעידוד היצירה המקומית.

לתחרות הוגשו 47 סיפורים בנושאים מגוונים ומז'אנרים שונים: 18 סיפורים בקטגוריית נוער (כיתות ז'-י"ב) והשאר בקטגורית מבוגרים.

צוות השופטים כלל את יונה גל, מורה, מדריכה ביד ושם ועורכת לשונית. עמיעד טאוב, עיתונאי, כותב, עורך אתר ופובליציסט. רננה רותם, מורה בתיכון עירוני א' וחובבת ספר.

מועדון רוטרי מודיעין נתן את החסות לתחרות והעניק את הפרסים לזוכים.

לפניכם הסיפורים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגורית מבוגרים וקטגורית נוער.

קריאה נעימה!

קטגורית נוער


מקום ראשוןהחלטה, מאת: יובל גלבוע

מפגש יום יומי בין שני נערים שהאחד מהם סובל מעודף משקל ונאלץ להתמודד עם סביבת הנערים הצעירים חסרי הרגישות. גיבור הסיפור מתקשה להתמודד עם הלחץ החברתי נוטש את חברו ופוגע בו רק כדי למצוא חן בעיני חבריו ובעיני נערה צעירה.

לסיפור המלא

מקום שניתפוזים מן העבר, מאת: דניאל עמוסי

סיפור חוצה דורות הנערך מחוץ לבית כנסת עתיק ומפגיש בין שני קשישים ובעל מסעדה לבין נער צעיר בגינה עזובה במפגש שבמרכזו ציור קיר של אשה וכל כולו געגועים.

לסיפור המלא

מקום שלישיקטיה, מאת: ליאור בורג

מפגש בין תלמיד תיכון העוקב אחרי בת כתתו, עולה חדשה מרוסיה, כדי לברר מה גורם לה להתרחק מחברת בני גילה ולהתנהג בצורה מסתורית.

לסיפור המלא

קטגורית מבוגרים


מקום ראשוןאדוות של תקווה, מאת: נטליה בירקן

סיפורה של אישה שמאז ומעולם נרתעה ממים וחיפשה קרקע יציבה אם בבריכה ואם במקווה. לאחר שהיא נבגדת וחוזרת לבעלה נולד לשניים תינוק מיוחד שגם הוא נרתע ממים ומתגלה כסובל מאוטיזם.

לסיפור המלא

מקום שניהרואה את הנולד, מאת: רן נייגר

יוסף לוין מאס בחייו.  הוא שכב גלמוד במיטתו באור חיוור של שחר מוקדם, צנוף בסדינים הסתורים, וחשש להירדם.  כשעיניו בוהות בתקרה, הרהר במרירות במצבו.  הוא ידע שבאם יעצום את עיניו, ישובו החזיונות לפקוד אותו.  הוא שנא את החזיונות.  החזיונות, אותן תמונות שחלפו מול עפעפיו הסגורים ואיפשרו לו לחזות את העתיד להתרחש, הביאו לו רק צער וכאב.  בגלל יכולתו לראות את הנולד איבד את משפחתו וחבריו.

לסיפור המלא

מקום שלישימיכאל, מאת: בני שחורי

סיפור העוסק במיכאל, מישקה, קשיש בודד יוצא רוסיה שעלה לישראל, תוך שהוא מטפל במסירות באשתו הלגה הסובלת משיטיון וחוזר בזיכרונותיו לעבר. מיכאל נפגש עם סטודנטית לעבודה סוציאלית שעלתה מאתיופיה במבצע משה והיא מצליחה להוציא אותו מבדידותו, לפתוח את מגירות ליבו ולגרום לו לשחזר בפניה את זיכרונותיו הקשים והקשר בין השנים מתפתח עד לסיום הכואב והמפתיע.

לסיפור המלא

ציון לשבח


הסיפורים:חזור לראש העמוד